• Odborné hodnocení pracoviště

  Projdeme vaše pracoviště, zhodnotíme jednotlivé pracovní činnosti a navrhneme, které z nich byste měli podrobit měření.

  VÍCE O ODBORNÉM HODNOCENÍ ZAVŘÍT

  Měření lokální svalové zátěže

  Metodou integrované elektromyografie změříme náročnost práce na ruce a předloktí vašich zaměstnanců.

  VÍCE O LOKÁLNÍ SVALOVÉ ZÁTĚŽI ZAVŘÍT

  Měření celkové fyzické zátěže

  Monitorujme srdeční frekvenci, počítáme energetický výdej, zhodnotíme manipulaci s břemeny.

  VÍCE O CELKOVÉ SVALOVÉ ZÁTĚŽI ZAVŘÍT

  Ergonomie a pracovní polohy

  Pomocí biomechanické analýzy zjistíme, jak náročný je výkon práce z pohledu pracovních poloh.

  VÍCE O PRACOVNÁCH POLOHÁCH ZAVŘÍT

  Odborné hodnocení pracoviště

  Neplýtvejte svým časem a penězi za zbytečná měření

  Raději nejprve zavolejte nás a nechte si zhodnotit, u kterých pracovních pozic potřebujete autorizované měření – a u kterých je to naopak zbytečné. Při odborném hodnocení odhadneme náročnost práce a navrhneme zařazení jednotlivých pracovních pozic do příslušné kategorie podle rizikovosti.

  U prací v nerizikových kategoriích můžete výstup z hodnocení rovnou poslat na krajskou hygienickou stanici a máte vystaráno. Ušetříte desetitisíce korun, které byste jinak dali za autorizované měření.

  U prací v rizikových kategoriích provedeme dodatečné autorizované měření. V takovém případě vám ale cenu měření snížíme o cenu hodnocení, takže hodnocení máte vlastně zadarmo.

  MÁM ZÁJEM O ODBORNÉ HODNOCENÍ PRACOVIŠTĚ  Další 3 důvody, proč chtít odborné hodnocení pracoviště od nás

  • Nemusíte vůbec čekat — Zapomeňte na dlouhé čekací lhůty, odborné hodnocení můžete mít hotové už za pár dní. Stačí dát vědět a domluvit si nejbližší volný termín.
  • Vyjde vás to mnohem levněji — Za autorizované měření každé pracovní pozice musíte platit, díky odbornému hodnocení možná zjistíte, že polovinu pozic vůbec měřit nemusíte – a ušetříte tak desetitisíce.
  • Dostanete přehledný protokol — Nechceme vás zatěžovat 40stránkovým elaborátem, ze kterého nejde nic pochopit. Dostanete přehledný protokol s návrhy, které pracovní pozice už nemusíte měřit a které naopak ano.
  Měření lokální svalové zátěže

  Jediné autorizované měření lokální svalové zátěže v Česku, ke kterému zdarma dostanete návrhy na zlepšení

  Když při měření v pneuservisu zjistíme, že skladník zvedáním pneumatik nárazově potřebuje 90 % své maximální svalové síly v předloktí, nespokojíme se s pouhým konstatováním. Jako jediní v ČR vám k protokolu zdarma navrhneme, co s tím můžete udělat.

  Lokální svalovou zátěž v rukou a předloktí měříme pomocí integrované elektromyografie, tažné a tlačné síly zase pomocí tenzometru a speciálních nádstavců (např. na ručně vedené paletové vozíky). A jelikož využíváme i vlastní, metrologicky ověřené mobilní aplikace, jsou výsledky ještě přesnější, než jste byli doposud zvyklí.

  A ještě něco: lokální svalovou zátěž u nás mají na starosti bývalí zaměstnanci zdravotních ústavů a výsledky každého protokolu osobně zhodnotí lékař s atestací v pracovním lékařství. Větší odborníky byste v ČR hledali jen těžko.

  MÁM ZÁJEM O MĚŘENÍ LOKÁLNÍ SVALOVÉ ZÁTĚŽE  Další 3 důvody, proč chtít měření lokální svalové zátěže od nás

  • Na termín nemusíte čekat — Jinde budete na termín měření čekat půl roku, u nás maximálně pár týdnů. A když na poslední chvíli zjistíte, že se vám termín nehodí, prostě nám jen zavoláte. Přeložíme to na jindy.
  • Vyjde vás to levněji — Nemáme striktně daný ceník – vždy doporučíme řešení, které u vás dává smysl. Takže občas namísto autorizovaného měření provedeme odborné zhodnocení za zlomek ceny.
  • Dostanete přehledný protokol — Nechceme vás zatěžovat 40stránkovým elaborátem, ze kterého nejde nic pochopit. Od nás dostanete přehledný a mimořádně silný koncentrát včetně návrhu na zařazení do kategorie práce.
  Měření celkové fyzické zátěže

  Jediné autorizované měření celkové fyzické zátěže v Česku, ke kterému zdarma dostanete návrhy na zlepšení

  Když při měření zjistíme, že tepová frekvence nebo energetický výdej skladníka při tahání krabic přesahuje hygienické limity nespokojíme se s pouhým konstatováním. Jako jediní v ČR vám k protokolu zdarma navrhneme, co s tím můžete udělat.

  Celkovou fyzickou zátěž nejčastěji měříme pomocí měřiče srdeční frekvence Polar. A když je to potřeba, povoláme do zbraně i EMG Holter, který dokáže změřit také elektrickou aktivitu vašeho srdce.

  A ještě něco: celkovou fyzickou zátěž u nás mají na starosti bývalí zaměstnanci zdravotních ústavů a výsledky každého protokolu osobně zhodnotí lékař s atestací v pracovním lékařství. Větší odborníky byste v ČR hledali jen těžko.

  MÁM ZÁJEM O MĚŘENÍ CELKOVÉ FYZICKÉ ZÁTĚŽE  Další 3 důvody, proč chtít měření celkové fyzické zátěže od nás

  • Na termín nemusíte čekat — Jinde budete na termín měření čekat půl roku, u nás maximálně pár týdnů. A když na poslední chvíli zjistíte, že se vám termín nehodí, prostě nám jen zavoláte. Přeložíme to na jindy.
  • Vyjde vás to levněji — Nemáme striktně daný ceník – vždy doporučíme řešení, které pro vás má smysl. Takže občas namísto autorizovaného měření provedeme odborné zhodnocení za zlomek ceny.
  • Dostanete přehledný protokol — Nechceme vás zatěžovat 40stránkovým elaborátem, ze kterého nejde nic pochopit. Od nás dostanete přehledný a mimořádně silný koncentrát včetně návrhu na zařazení do kategorie prací.
  Ergonomie a pracovní polohy

  Služba, díky které splníte zákon, potěšíte zaměstnance a zvýšíte výkon své firmy

  Zapomeňte teď chvíli na to, že ergonomii a pracovní polohy musíte řešit kvůli kontrolám z hygieny. Důležitější je, aby se vaši zaměstnanci při práci cítili dobře a mohli podávat 100% výkony.

  Odborně vám zhodnotíme ergonomii pracovních míst a následně biomechanickou analýzou zhodnotíme, jak dlouho a jak často vaši zaměstnanci pracují v přijatelných, podmíněně přijatelných nebo nepřijatelných polohách. A na základě výsledků vám jako jediní v ČR zdarma předložíme návrhy, jak lidem ulehčit, aby se při práci cítili lépe.

  Jedním nástrojem tak splníte zákony, zvýšíte spokojenost svých zaměstnanců i zlepšíte výkonnost firmy.

  MÁM ZÁJEM O ERGONOMII A PRACOVNÍ POLOHY  Další 3 důvody, proč chtít ergonomii a pracovní polohy od nás

  • Na termín nemusíte čekat — Jinde budete na termín měření čekat půl roku, u nás maximálně pár týdnů. A když na poslední chvíli zjistíte, že se vám termín nehodí, prostě nám jen zavoláte. Přeložíme to na jindy.
  • Vyjde vás to levněji — Nemáme striktně daný ceník – vždy doporučíme řešení, které u vás dává smysl. Takže občas namísto autorizovaného měření provedeme odborné zhodnocení za zlomek ceny.
  • Dostanete přehledný protokol — Nechceme vás zatěžovat 40stránkovým elaborátem, ze kterého nejde nic pochopit. Od nás dostanete odborný, ale přesto přehledný protokol včetně návrhů na zlepšení.
 • Ergodesign

  Zhodnotíme ergonomii vašeho pracoviště, včetně manipulačních výšek, pedipulačního prostoru a ovladačů, stanovíme fyzickou zátěž a poradíme, na čem zapracovat.

  VÍCE O ERGODESIGNU ZAVŘÍT

  On-line analýzy

  Prostřednictvím on-line analýzy ověříme aktuální stav ergonomie na vašem pracovišti a zpracujeme návrhy na opatření ještě před autorizovaným měřením.

  VÍCE O ON-LINE ANALÝZE ZAVŘÍT

  Školení a semináře

  Pořádáme veřejné vzdělávací semináře nebo připravíme praktické školení na míru vaší firmě. Co se vám víc hodí.

  Legislativa

  Změny v nařízeních vlády a normách týkajících se ergonomie sledujeme každý den. Přečtěte si, které se vás týkají.

  ZAVŘÍT

  Ergodesign

  Často i pár drobností stačí k tomu, aby výkonnost vašich zaměstnanců stoupla

  Cítí se vaši zaměstnanci při práci dobře? Mají dost prostoru pro své ruce i nohy? Nemusí se pro pracovní pomůcky zbytečně natahovat? A není u nich v kanceláři moc tma?

  Během ergodesignu – hodnocení ergonomie pracovních míst – detailně rozebereme pracovní místa, pracovní polohy, pracovní pohyby, fyzickou náročnost práce nebo technické vybavení a jeho uspořádání. Všechno, co při tom zjistíme, sepíšeme do přehledného dokumentu – a jako jedni z mála v ČR připojíme i účinná opatření na zlepšení.

  Díky tomuto dokumentu budete přesně vědět, jak změnit pracovního prostředí, aby se v něm vaši zaměstnanci cítili lépe – a začali podávat lepší výkony.

  MÁM ZÁJEM O ERGODESIGN  Další 3 důvody, proč chtít ergodesign od nás

  • Na termín nemusíte čekat — Když se dneska rozhodnete řešit ergonomii pracovních míst, už za 14 dní budete v ruce držet protokol. Napište nám nebo zavolejte – a my vám rezervujeme hned první volný termín.
  • Peníze se vám hned vrátí — Představte si, že po zavedení všech ergonomických opatření budou vaši zaměstnanci o 5 % ziskovější. Kolik vám to udělá za měsíc? A kolik za rok? Nezapomeňte přičíst i nižší fluktuaci.
  • Dostanete přehledný protokol — Nechceme vás zatěžovat 40stránkovým elaborátem, ze kterého nejde nic pochopit. Předáme vám přehledný a mimořádně silný koncentrát s konkrétními návrhy, jak zlepšit pracovní prostředí.
  On-line analýzy

  Ergonomickou analýzu včetně návrhů opatření
  umíme zpracovat i kompletně on-line

  Potřebujete výsledky z analýzy co nejrychleji?
  On-line to zvládneme už za 7 dní.

  Více o on-line analýze

  Legislativa

  Vše podstatné, co potřebujete vědět k legislativě měření a ergonomie práce

  Na této stránce najdete nejdůležitější zákony, nařízení vlády a vyhlášky, které se vážou k problematice měření fyzické zátěže a pracovních poloh či hodnocení ergonomie práce.

  Dokumenty každý týden kontrolujeme, aby byly pořád aktuální.

  A kdyby vám v nich cokoliv nebylo jasné, napište nebo zavolejte.

  Zákon XX Vyhláška XX Naržízení vlády XX
  Zákon YY Vyhláška YY Naržízení vlády YY
  MÁM ZÁJEM O LEGISLATIVU K ERGONOMII
 • Začít s měřením a ergonomií ještě nikdy nebylo jednodušší

  Pomůžeme každé firmě

  Ať už máte firmu plnou lidí z kanceláře nebo dělníků, kteří pracují s těžkou stavební technikou - fyzickou zátěž i ergonomii zhodnotíme jakékoliv firmě z jakéhokoliv oboru.

  FIRMY, PRO KTERÉ PRACUJEME

  Vidíme i do budoucna

  Postavili jste novou linku? Změnili výrobní postupy? Pomocí modelování přesně stanovíme fyzickou zátěž, kterou na vaše pracovníky bude nové řešení klást.

  Poradíme vám, jak dál

  Odevzdáním naměřených výsledků naše práce nekončí. Poradíme, jak si výsledky vyložit a co všechno ve firmě zlepšit. A pokud budete chtít, dohlédneme i na zavedení navržených řešení do praxe.

 • Skvělá spolupráce nejen v oblasti měření a odborných hodnocení rizikových faktorů na pracovišti, ale také školení průmyslových inženýrů v oblasti ergonomie a fyziologie práce.

  Tomáš Žlebek

  Work Safety & Environment, Brose CZ spol. s r.o.

 • Spolupracujeme se známými značkami

  ŠKODA AUTO
  Cointinental
  Meopta
  Miele
  DrMax
  Nestle
  mc.mcdonalds
  Madeta
  albert
  Hartmann
  Ceska posta
  Jungheinrich
  Obi
  Saint-Gobain-Emblem
  hella autotechnik
  strabag
  ČD
  shimano
  vasky
  pro doma
  ri okna
  Fischer
  DPD
  Bulovka
  UTB

  A mnoha dalšími bezpečnými firmami

 • Pošlete nám poptávku a zahájíme skvělou spolupráci.

  Poslat poptávku